Domy z paneli
modulux sip

Modulux SIP - Autorska technologia stworzona z myślą o wykonawcach

Konstrukcyjno-izolacyjne panele warstwowe SIP MODULUX to autorska konstrukcja, która powstała w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie pracy z tą technologią. Doskonale rozumiemy potrzeby wykonawców domów modułowych. Panele MODULUX są odpowiedzią na ich potrzeby i pozwalają stworzyć energooszczędne, nowoczesne domy na lata.

autorska technologia

100% gotowe do montażu

Każdy element jest przygotowywany wg indywidualnego projektu: docinany na wymiar i wyposażony w odpowiednie zamki montażowe oraz otwory wyprowadzające przyłącza mediów, otwory pod stolarkę itd. Wystarczy je zmontować zgodnie z instrukcją. Są gotowe do wykończenia, dzięki okładzinie z płyt MgO oraz prefabrykowanej warstwie paroizolacyjnej.

„CZYSTA” PRACA

Brak konieczności docinania paneli na placu budowy sprawia, że praca przebiega „czysto”, co jest szczególnie istotne przy realizacji większej inwestycji – np. parku domów jednorodzinnych czy kompleksu domków wypoczynkowych.

PRECYZYJNIE DOCIĘTE

Ze względu na zastosowanie autorskich paneli narożnikowych oraz centralnej belki wzdłużnej nie ma problemu z „uciekaniem” wymiarów ścian. Prefabrykowana konstrukcja pozwala perfekcyjnie odtworzyć kształt z projektu. Co do centymetra.

MINIMUM PRAC NA MIEJSCU

System MODULUX nie wymaga docinania skosów, wycinania zamków, stawiania przedścianek czy opracowywania otworów okiennych. Dzięki temu praca na budowie jest szybka (o ok. 130 roboczogodzin mniej przy budynku o powierzchni 65 m2), prosta i przebiega bez „niespodzianek”.

Elastyczność

Jako jedyna firma na rynku dobieramy technologię do indywidualnego projektu. Chcemy by każda nasza realizacja wpisywała się dokładnie w konkretną wizję, lokalizację oraz budżet inwestora. Dzięki temu podejściu oraz zautomatyzowanej produkcji, nasze panele SIP powstają w kilku ekologicznych wariacjach, w tym w jedynej na rynku SIP technologii pochodzenia całkowicie naturalnego.

ŚCIANKI wewnętrzne

Wewnętrzne ścianki domów w systemie MODULUX powstają w oparciu panele opracowane z myślą wyłącznie o tym zastosowaniu. Ich rdzeń jest wykonany z twardej wełny akustycznej, bez użycia pianki PIR.

To rozwiązanie, które:

Znacznie podnosi izolację akustyczną

To sprawia, że np. odgłosy z łazienki nie są słyszalne w pobliskiej sypialni;

Pozwala zoptymalizować koszty inwestycji.

PIR to kosztowny materiał, który jest potrzebny wyłącznie do budowy ścian zewnętrznych. Zastosowanie go wewnątrz jest nieuzasadnione.